5 گیاه که سایه را دوست دارند

باغبانانی که دسترسی کمی به آفتاب دارند ، خوشحال خواهند شد که بدانند صدها گیاه زیبا وجود دارد که برای رشد به کمی لکه در سایه نیاز دارند.

1. دستکش روباهی

Foxgloves ، معروف به Digitalis ، تیره گیاهان چند ساله گیاهان علفی است. بومی اروپای غربی و جنوبی غربی ، آسیای غربی و مرکزی و شمال غربی آفریقا هستند. نام علمی آنها به معنی “انگشت مانند” است که شکل گل و بلبل گل را توصیف می کند. Foxgloves در سال اول خود فقط ساقه و برگ خود را تولید می کند و سپس در سال دوم گل می دهد.

2. سیکلامین

این گونه گیاه چند ساله که از غده رشد کرده است ، به دلیل داشتن گلبرگ های روییده و برگهای متنوع دارای طرح گل است. بومی اروپا و منطقه مدیترانه ، این گل ها می توانند تا شرق ایران رشد کنند و یک گونه دارند که در سومالی رشد می کند. سیکلامن ها گیاهانی با رشد کم هستند که در زمستان و پاییز گل می دهند و در تابستان می میرند.

3. قربانی سیبری

این چند ساله پیازدار ، جای تعجب نیست که بومی سیبری است و در اوایل بهار گل می دهد. با این وجود سیبری تنها مکانی نیست که در آن پرورش داده می شود. سنجاب های سیبری در سراسر اروپا ، آسیا و آفریقا شکوفا می شوند. آنها مانند نرگس ها در آب و هوای خنک و شمالی رشد می کنند ، به همین دلیل سیبری را دوست دارند- از نظر آب و هوای سرد با فصل زمستان که دمای هوا را کمتر از یخبندان می بیند ، در رده دوم قطب جنوب قرار دارد.

4. شمعدانی جرثقیل

شمعدانی گیاه محبوب در باغ های انگلیسی است. آنها از اواسط بهار تا پاییز گل می دهند و در رنگ های مختلفی از جمله سفید ، صورتی ، اسطوخودوس ، آبی ، بنفش و سرخابی وجود دارد. از بین بردن تیرگی سر ، تکنیک خوبی برای کمک گل آزالیا به طولانی شدن فصل گلدهی آنها است ، همانطور که گیاه را در یک منطقه جمع و جور نگه می دارد ، که باعث پراکندگی آنها نمی شود. این گیاهان کم رشد گیاه خوبی برای قرار دادن در کنار گل رز و سایر گیاهان پا دار هستند.

5. لامیوم

نزدیک به پنجاه گونه لامیوم وجود دارد. آنها معمولاً در اروپا ، آسیا و شمال آفریقا کاشته می شوند ، اما تعداد زیادی از آنها به علف های هرز موفق مزارع زراعی تبدیل شده اند و اکنون به طور گسترده ای در سراسر جهان معتدل طبیعی شده اند. آنها در اکثر خاکها از جمله خاکهایی که بیش از حد یخ زده اند رشد خوبی دارند. رنگ آنها بستگی به زمان سال کاشت دارد. به عنوان مثال کسانی که در پاییز کاشته شده اند زرد می شوند ، در حالی که کسانی که در بهار کاشته می شوند سفید یا بنفش هستند.

به نظر می رسد که بالاخره افرادی که حیاط خانه آنها سایه بان است ، توانایی پرورش باغ های زیبا را دارند! و لیست به اینجا ختم نمی شود ، یک گیاه وجود دارد که سایه را ترجیح می دهند!

5 گیاه که سایه را دوست دارند
Scroll to top