EMT ها با ECG 12 سرب در صورت حمله قلبی شانس خود را بهبود ببخشید

اگر درد قفسه سینه یا ناراحتی بالای تنه را تجربه می کردید ، چه کاری انجام می دادید؟

بعضی از شما “منتظر بمانید”. برخی از شما سعی می کنید خود را به بیمارستان برسانید. بعضی از شما از شخص دیگری می خواهید شما را به بیمارستان منتقل کند. فقط 50٪ از شما با 911 تماس می گیرید.

هدف این مقاله این است که شما را متقاعد کند که اگر شما دچار حمله قلبی می شوید ، سریعترین راه برای درمان شما با تماس با شماره 911 آغاز می شود.

حملات قلبی معمولاً نتیجه بیماری عروق است که آترواسکلروز نیز نامیده می شود. پلاک ها – که یک گوگل است که از گلبول های سفید خون ، کلسترول و سایر چربی ها تشکیل شده است – بر روی دیواره های شریان جمع شده و باعث تنگ متخصص قلب در مشهد  شدن کانال موجود برای جریان خون می شود. پلاک ممکن است از خارج سفت شود اما از داخل نرم بماند (مشابه تخم مرغ.) اگر پوسته سخت شکسته شود ، پلاک نرم موجود در آن می تواند به داخل رگ خارج شود و آن را کاملا ببندد. وقتی عروق آسیب دیده در قلب باشند ، آن بیماری بیماری شریان کرونر نامیده می شود. خونی که در رگها حرکت می کند اکسیژن و سایر مواد مغذی مورد نیاز اندامها را برای خود حمل می کند. هنگامی که جریان خون به عضله قلب متوقف شود ، عضله می میرد. علائمی که در طی یک “حمله قلبی” تجربه می شوند ، نتیجه روند مرگ عضله است.

مداخله کرونر از طریق پوست (PCI) که معمولاً به عنوان آنژیوپلاستی کرونر شناخته می شود ، یک روش پزشکی است که برای باز کردن شریان مسدود شده استفاده می شود. در این روش ، یک کاتتر در یک شریان در کشاله ران قرار داده می شود. با کمک تجهیزات تصویربرداری ، کاتتر به شریان قلب مسدود شده هدایت می شود. سپس ابزارها از طریق کاتتر نخ می شوند تا شریان باز شود.

کسانی که در پزشکی قلب کار می کنند از مانترا “زمان عضله است” استفاده می کنند. عضله ای که کاملاً از خون محروم است فقط حدود 20 دقیقه می تواند زنده بماند. بنابراین ، فردی که دچار حمله قلبی شده نیاز به درمان سریع دارد.

موثرترین و کارآمدترین روش برای درمان این است که با شماره 911 تماس بگیرید. هنگامی که تکنسین های فوریت های پزشکی (EMT) به شما می رسند ، آنها می توانند قلب شما را با استفاده از نوار قلب 12 لید (به اختصار 12 نوار قلب ، 12 سرب نوار قلب یا 12) اندازه گیری کنند – سرب EKG). EMT می تواند نتایج را تفسیر کند و تشخیص دهد که آیا واقعاً دچار حمله قلبی شده اید یا خیر.

تصمیم گیری در مورد حمله قلبی در محل بیمار می تواند مدت زمان لازم برای رسیدن بیمار به درمان را به شدت کاهش دهد. زیرا EMT می تواند با بیمارستان تماس گرفته و “هشدار قلبی” صادر کند. این نتیجه این است که متخصص قلب و عروق و کلیه کارکنان لازم خود و سالن عمل را برای ورود این بیمار آماده می کنند. همه اینها در همان دوره زمانی که بیمار به بیمارستان منتقل می شود اتفاق می افتد. پس از رسیدن بیمار به ER ، در این صورت می تواند مستقیماً توسط متخصص قلب و عروق برای مداخله نجات یابد.

این را با آنچه معمولاً رخ می دهد اگر راهی به بیمارستان بروید مقایسه کنید. با فرض اینکه بیهوش نمی شوید یا در راه گم نمی شوید ، باید وارد ER شوید و مراحل مصرف را طی کنید. نوار قلب بر روی شما انجام می شود که سکته قلبی را شناسایی می کند. با این حال ، فقط پس از این نوار قلب ، متخصص قلب و سایر پرسنل پزشکی هشدار داده می شود. و سپس شما را به آنها منتقل می کنند. یک صید وجود دارد ، اما یک بزرگ است: متخصص قلب و عروق احتمالاً در بیمارستان دیگری هستند!

EMT ها با ECG 12 سرب در صورت حمله قلبی شانس خود را بهبود ببخشید
Scroll to top